Stanovisko KDH k odvolaniu A. Majerníka a J. Mazáka z funkcie členov Súdnej rady

Odvolanie Andreja Majerníka a Jána Mazáka z funkcie členov Súdnej rady je dôkazom, že Robertovi Ficovi a celej vláde nejde o dôveryhodnosť súdnictva, zabezpečenie spravodlivosti a ani o lepší život ľudí. Ide mu len o dosadenie svojich ľudí do kľúčových pozícií aj v súdnictve, aby mohol pokojnejšie spávať. 

Návrh na odvolanie týchto členov Súdnej rady neobsahoval žiadne relevantné dôvody. Žijeme však v krajine, kde pravá ruka ministerky kultúry nevie, či je zem guľatá. Žijeme v krajine, kde pandémiu vyšetruje človek, ktorý verí na chemtrails. Žijeme však tiež v krajine, kde hrozí návrat Štefana Harabina do mocenských štruktúr súdnictva. Táto vládna koalícia každým dňom preráža dno a hoci si človek myslí, že sa už hlbšie klesnúť nedá, oni to vždy dokážu.

Zákony sa majú písať do zlého počasia. Mrzí nás, že akákoľvek koalícia si jednoduchou väčšinou môže zvoliť zástupcov Súdnej rady, čo je ovocím zmien navrhnutých pani Kolíkovou, ktoré tvrdo kritizovala odborná verejnosť aj Európska komisia. Nominácie do Súdnej rady nesmú vzbudzovať žiadnu pochybnosť, aby bola garantovaná nezávislosť a nestrannosť

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*