Uznesenia Rady KDH z 25. septembra 2021 v Trnave

Rada KDH na svojom zasadnutí dňa 25. septembra 2021 v Trnave prijala tieto uznesenia:


1) Kresťanským demokratom záleží na tom, aby naše obce, mestá a samosprávne kraje spravovali charakterní, slušní, zodpovední a schopní ľudia. Takýchto budeme navrhovať a podporovať v spojených regionálnych a komunálnych voľbách 2022. KDH do tejto spolupráce zároveň pozýva ostatné politické subjekty, ako aj nestraníckych kandidátov. Kresťanskí demokrati vylučujú spoluprácu v spojených voľbách 2022 s tými politickými stranami a kandidátmi, ktorí sú spájaní s extrémizmom, xenofóbiou či potláčaním základných ľudských práv a slobôd, ako aj s tými, ktorí sú zodpovední za nehorázne zneužívanie moci.


2) Rada KDH je znepokojená pripravovanou legislatívou a aktivitami Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva životného prostredia SR a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktoré nedostatočne reflektujú potreby ľudí v regiónoch, neprinášajú komplexné riešenia a hrozia znížením dostupnosti zdravotnej starostlivosti, obmedzením využívania osobného vlastníctva a znížením zamestnanosti. Tieto aktivity negatívne ovplyvnia kvalitu života obyvateľov a prispejú k ďalšiemu odlivu ľudí, už v súčasnosti ťažko skúšaných regiónov Slovenska.


3) Rada KDH so znepokojením sleduje vzájomné konflikty v policajno-bezpečnostných zložkách na Slovensku.

Zákon musí platiť pre všetkých rovnako. V bezpečnostných zložkách štátu sa vyžadujú jednoznačne zákonné systémové riešenia. Treba ich však urobiť nestranne, vysoko odborne a po kvalitnej a otvorenej diskusii tak, aby sa posilnila právna istota občanov, vymožiteľnosť práva a ich dôvera v inštitúcie štátu. Očista krajiny musí pokračovať a Kresťanskodemokratické hnutie sa bude za tento proces naďalej plne zasadzovať.

Na tomto stave v bezpečnostných zložkách nesú zodpovednosť predchádzajúce vlády R. Fica a P. Pellegriniho, ale aj vlády súčasnej koalície – I. Matoviča a E. Hegera.
Podstatným krokom pre nastolenie dôvery v právo a spravodlivosť na Slovensku je personálna výmena na poste ministra vnútra a riaditeľa SIS. Riaditeľ SIS je podľa zákona nominantom predsedu vlády a nemal by byť nominantom Borisa Kollára a jeho strany Sme rodina.

Rada KDH je celoštátnym orgánom hnutia, ktorá zodpovedá za činnosť hnutia v období medzi zasadnutiami snemu, tvorí ju 120 delegátov z celého Slovenska.

Zdieľanie článku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
viac článkov

Súvisiace články

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.