Smer a PS v Bruseli spoločne hlasujú za návrhy, ktoré poškodzujú Slovensko. V europarlamente potrebujeme skutočnú alternatívu

Smer a Progresívne Slovensko sa v závere kampane snažia vytvoriť dojem, akoby vo voľbách do Európskeho parlamentu existovali len tieto dve krajné možnosti, medzi ktorými si Slováci majú vybrať. Ide o podvod na voličoch. V skutočnosti sú Smer a PS omnoho bližšie, ako sa na prvý pohľad javí. Doma sa síce hádajú, no v Európskom parlamente poslanci Smeru a PS často hlasujú úplne rovnako. 

„Poslanci Smeru a PS hlasovali spoločne za návrhy, ktoré prinášajú negatívny vplyv na hospodárstvo, hrubým spôsobom zasahujú do výlučných kompetencií členských štátov a vytvárajú na nich neprijateľný ideologický tlak. Slovensko potrebuje v EÚ alternatívu, ktorá bude chrániť záujmy SR a skutočné hodnoty, na ktorých bola EÚ založená,“ hovorí líderka kandidátky KDH do eurovolieb MIRIAM LEXMANN.

Europoslanci za PS a Smer hlasovali spoločne napríklad za tieto návrhy:

– Presadzovanie nereálnych škodlivých zelených cieľov ako napr. zákaz spaľovacích motorov (2023), ktorý v životnom prostredí neprinesie skoro nič, no zásadne poškodí európsku a osobitne slovenskú ekonomiku.

– Opatrenia proti poľnohospodárom (tzv. zákon o obnove prírody, 2023), ktoré zvyšuje byrokraciu farmárom a znižuje úrodnú pôdu (a tým aj našu potravinovú bezpečnosť).

– Presadzovanie tzv. práva na potrat (správa Matič, 2021), v rámci ktorého sa spochybňuje aj právo na výhradu svedomia 

– Politicky motivované uznesenie k mechanizmu na odoberanie eurofondov (tzv. správa Šimečka, 2020), je to práve tento nástroj, ktorý umožňuje EÚ odoberať členským štátom eurofondy aj na základe ideologických dôvodov, lebo nezaručuje právnu istotu 

Toto sú príklady, ktoré potvrdzujú, že Smer a PS stoja v podstatných témach v Bruseli na rovnakom brehu.

„Únia sa musí vrátiť k svojim zdravým základom, na ktorých ju budovali pri jej vzniku práve kresťanskí demokratiÚcta k právu, voľný pohyb v jej hraniciach a hospodárska spolupráca založená na rovnosti štátov boli múdrym receptom, ktoré priniesli Európe mier, bezpečnosť a prosperitu. Je našou povinnosťou toto dobré nastavenie únie chrániť a nedovoliť, aby bola ďalej ohrozovaná socialistickými a progresívnymi pokusmi,“ hovorí predseda KDH Milan MAJERSKÝ.

KDH na rozdiel od progresívneho smeru garantuje, že aj na pôde EÚ sa bude zasadzovať výlučne za riešenie reálnych problémov ľudí. Odmietame oslabovanie práva veta, vmiešavanie sa národným štátom do rodinnej politiky, presadzovanie vymysleného práva na potrat, či iné škodlivé ideológie. A to všetko v čase, keď únia zlyháva v konkurencieschopnosti či základnej ochrane vonkajších hraníc a efektívnom riadení migrácie.

„Eurovoľby sú jedinečná príležitosť pre každého človeka s konzervatívnymi hodnotami raz za päť rokov povedať, akú Európu a Slovensko v nej si prajeme mať. Nenechajme naše kresťanskodemokratické hlasy prepadnúť, nenechajme ich stratiť sa v anonymite a čierno-bielom videní sveta SMERu a PS. Spoločne môžeme dosiahnuť viac a zabezpečiť, aby tie najzákladnejšie a najprirodzenejšie hodnoty boli zastúpené a bránené v Európe. Preto vyzývam každého občana na Slovensku, ktorému nie je ľahostajné Slovensko a Európa okolo nás, nech sa zúčastní volieb a podporí overené hodnoty KDH, ktoré vždy v zlomových momentoch našich dejín stálo na správnej strane. Na strane Slovenska a každého človeka. Každý hlas sa počíta!“ zdôraznil podpredseda KDH a kandidát do Európskeho parlamentu VILIAM KARAS.

Kresťanskí demokrati považujú za falošné, že SMER sa pasuje do pozície ochrancu suverenity a kresťanských hodnôt, pretože je to v protiklade k jeho hlasovaniam v Európskom parlamente. Slovensko sa nachádza v ťažkých časoch. Strach, neistota a nenávisť sú všade prítomné. Nesmieme sa nechať zvalcovať, potrebujeme odvahu prísť a vybrať si iné riešenie. KDH ponúka politiku silného Slovenska v bezpečnej Európe. Na to, aby bolo Slovensko silné, je nevyhnutné zmeniť aktuálnu atmosféru a ukázať vecnú spoluprácu politikov v tomto náročnom čase.

Je veľmi dôležité, aby sa Slovensko túto sobotu postavilo za skutočnú alternatívu voči socialistom, progresívcom a extrému. KDH sa 8. júna uchádza o hlasy voličov s tým, že KDH je hnutie, ktoré nikdy neeskalovalo agresivitu v politickej diskusii, ktoré vždy bolo konštruktívne a na strane občanov Slovenska zo všetkých regiónov, a vždy hovorilo to isté doma aj v Bruseli.

Transparentný účet: SK87 0900 0000 0052 1341 9510

Informácie o spracúvaní osobných údajov
Ⓒ 2023 - KDH | Všetky práva vyhradené

Dostávajte nové info

Ste zvedaví na naše riešenia? Nechajte nám svoj e-mail a naše návrhy si v schránke nájdete vždy čerstvé.
Name*